Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu Jūsu lietošanas pieredzi, analizētu datplūsmu un optimizētu vietnes darbību.
Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk ...

grenatherm logo

siltumu starojošas kamīnu būvniecības plāksnes

grenatherm plaksnes

Grenatherm ir jauna veida siltumu izstarojošas konstruktīvās plāksnes, kas paver jaunas iespējas kamīnu būvniecībā. Ar Grenatherm plāksnēm būvēt kamīnu ir viegli un veselībai nekaitīgi, kā arī tiek garantēts efektīvs un patīkams siltuma starojums kamīna darbības laikā.

 • kamīni ar siltuma starojumu  Konstrukcija ar starojošu siltumu un gaisa konvekciju

  Šāda veida konvekcijas kamīna konstrukcija ir piemērota gadījumā, kad starojošs siltums ir prioritāte un siltuma akumulācija nav nepieciešama.
  Atbilstoši aprēķinot izmērus un konstrukciju, kamīna apdare sasniegs optimālo siltuma starojuma efektu pēc 60 minūtēm.

 • kamīni ar siltuma starojumu  Konstrukcija ar starojošu siltumu, akumulācijas sistēmu un gaisa konvekciju 

  Pareiza kamīna kurtuves un tehnoloģijas izvēle palielinās siltuma uzkrāšanas efektu. Akumulācijas gredzeni un papildus dūmejas nodrošinās siltuma uzkrāšanu un ilgstošu atdevi. Šāds apkures risinājums kļūst aizvien pieprasītāks ēkās ar zemu enerģijas patēriņu.

 • kamīni ar siltuma starojumu  Konstrukcija ar starojošu siltumu, papildus akumulācijas masu un gaisa konvekciju 

  Gadījumā, ja kamīna kurtuve nav pārbaudīta un sertificēta darbībai ar akumulācijas sistēmu, ir iespējams panākt kamīna siltuma uzkrāšanas efektu izmantojot pareizus materiālus un būvniecības tehnoloģijas. Izbūvējot konstrukciju ap kamīna kurtuvi no smagiem materiāliem ar augstu siltumvadītspēju, iespējams panākt, ka kamīns vēl ilgi pēc izkuršanās izdala siltumu.

Kādēļ starojošs siltums?

Starojošais siltums ir cilvēkam veselīgs, patīkams un dabīgs. Šis starojošais siltums uzsilda priekšmetus, sienas un cilvēkus, bet neuzsilda gaisu starp tiem. Grenatherm plāksnes uzņem sevī termisko enerģiju, kas veidojas gaisa konvekcijas kamīna iekšējā apdarē, tādējādi samazinot iespēju pārkarsēt telpas gaisu. Siltumu starojošs kamīns arī samazina gaisa žāvēšanu un temperatūras svārstības (atšķirības) apsildāmajās telpās.

Pirmajā kurināšanas fāzē siltumu starojošs konvekcijas kamīns darbojas klasiskā veidā. Siltums plūst telpā caur gaisa konvekcijas restēm kamīna apdarē. Kad kamīns ir pietiekami uzsilis, visa virsma, kas veidota no Grenatherm plāksnēm, sāk izstarot siltumu. Kamīna jauda sadālās konvekcijas un starojuma siltumā. Izvēloties atbilstošu kamīna būvniecības tehnoloģiju un pareizu kamīna kurtuvi, ir iespējams panākt arī kamīna siltuma akumulacijas efektu.

Siltuma starojošo plākšņu Grenatherm īpašības

Siltumu starojošās plaksnes Grenatherm ir izgatavotas no eksfoliēta vermikulīta un īpašas neorganiskas saistvielas, kas nodrošina izturību pret augstām temperatūrām un vienlaicīgi izstaro siltumu.

Plāksnes ir 100% veselībai nekaitīgas, bez jebkādām kaitīgām azbesta, stikla vai minerālu šķiedru sastāvdaļām. Tās ir pietiekami izturīgas un mehāniski stabilas. Grenatherm plākšņu īpašības paliek nemainīgas, tās nenoveco un nekādā veidā nemaina savu formu un struktūru augstu temperatūru ietekmē. Tās nekad neizdala dūmus vai tvaikus kamīna kurināšanas laikā.

Siltuma starojuma efekts tiek panākts ar augstu blīvumu 750 kg/m3 un neorganiskās saistvielas sastāvu, kas paātrina siltuma vadīšanu caur materiālu. Augstais plākšņu blīvums palielina arī mehānisko izturību.

Plāksnes ir kompaktas un to izmēri paātrina kamīna būvniecību. Plāksnes garums ļauj to izmantot kā pārsedzi lielākām kamīnu kurtuvēm, bez nepieciešamības savienot divas plāksnes.

Veselīgs siltuma starojums, augsta mehāniskā izturība un vienkārša apstrāde izmantojot kokapstrādes instrumentus ir Grenatherm  galvenās īpašības. Grenatherm plāksnes ļauj vienkarši un ekonomiski uzbūvēt izturīgu, siltumu starojošu kamīna apdari īsā laikā.

Grenatherm 25mm

grenatherm tabula 1

Apstrāde un uzglabāšana

Grenatherm plāksnes ir ļoti viegli un precīzi apstrādājams ar vienkāršiem rokas vai elektriskiem kokapstrādes instrumentiem. Zāģējot Grenatherm ar rokas zāģi, skaidu un putekļu daudzums ir minimāls. Skaidas, kas rodas zāģejot plāksnes, ir smagas un krīt tieši uz grīdas, kur tās ir viegli saslaucīt. Tās neiesūcas citās virsmās, nebojā tās, neatstāj traipus uz audumiem.

Plāksnes tiek līmētas izmantojot Grena Klebepaste, kuras īpašības atbilst Grenatherm plākšņu īpašībām. Līme ir pieejama 1kg iepakojumā un ir uzreiz gatava lietošanai pirms tam iepakojumu samīcot. Pirms līmēšanas notīriet savienojumu vietas ar sausu švammi vai drānu.

Konstrukcijas pastiprināšanai, ar atstatumiem izmantojiet 100 x 100 mm Grenatherm plāksnītes uz savienojumu šuvēm. Līmēšanas brīdī saskrūvējiet Grenatherm ar kokam paredzētām skrūvēm. Šis process ļaus turpināt darbu negaidot līmes pilnīgu sacietēšanu. Virsmas apdarē ar karstumizturīgu līmjavu White 600 iestrādājiet SILATERM armejošo sietu un izmantojiet karstumizturīgu apmetumu.

Tehniskā informācija

Izmēri: 1200x600x25 mm

Blīvums: 750 kg/m3

Biezuma tolerance: +/- 0,3 m3

Klasifikācijas temperatūra: 950 ° C

Ugunsreakcijas klase saskaņā ar LVS EN 13 501-1:  A1 nedegošs

Spiedes stiprība: 4,38 N / mm2

Blīvuma tolerance: + - 10%

Siltumietilpība: 0,924 kJ / kgK

Termiskā izplešanās: 8,5. 10 -6 m / mK

Siltumvadītspēja pie 200 °C: 0,321 W / mK